Cumhurbaşkanı yeni dönem için açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda AK Parti İstanbul 6. Olağan Kongresi'nde konuştu.

Salonun önünde ve salonda toplanan 10 binlerce partiliye hitap eden Erdoğan, "24 Haziran'da Türkiye'de yeni bir dönemin başlangıcını hep birlikte gerçekleştireceğiz" mesajı verdi. İşte Erdoğan'ın sözlerinden ve açıkladığı 24 Haziran manifestosundan satır başları:

 "İstanbul yine bugün bir başkasın. Birazdan manifestomuzu açıklayacağız. Bu manifesto ile Başkanlık sisteminin geleceğini ortaya koyacağız. Yaptıklarımız, yaşadıklarınızdır. Bir de yapacaklarımız var. 24 Haziran'da Türkiye'de yeni bir dönemin başlangıcını hep birlikte gerçekleştireceğiz. 81 milyon tek milletiz. Bizi bölmek isteyenlere en büyük şamarı 24 Haziran'da tekrar vuracağız. Bunun adı Osmanlı tokadı olacak.
 Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te tepelerine bindik. Afrin'de etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 4 bin 415 oldu. Bu millete yan bakana tahammül yok. Her türlü oyunu oynadılar ama tutmadı. Paralel devleti çok sevenler Pensilvanya'ya. Biletlerini de alırız. Bu topraklarda onlara yer yok.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi için Sinan Erdem Spor Salonu hınca hınç dolarken, yağmurlu havaya rağmen dışarıda da 60 bin kişi bir araya geldi. 
 Erdoğan'ın salona girişinden önce hayatını anlatan bir video gösterildi. Erdoğan, dışarıdaki konuşmasının ardından salona Esat Kabaklı'nın "Bil oğlum" türküsü ile girdi.
 Salona, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük fotoğrafları asıldı. Salon içine kurulan ekrana ilçelerin isimleri ve "İlk günkü aşkla... Yeniden diriliş" yazısı yansıtıldı.
 AK Parti'nin 24 Haziran seçimlerinde kullanacağı slogan "İrade, erdem, cesaret... Türkiye şahlanıyor" olarak açıklandı. Erdoğan'ın konuşması boyunca bu slogan arkasındaki ekrana yansıtıldı.


 Ahdim olsun ki, Türkiye yeni dönemde muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak. Küresel bir güç olarak dünya sahnesinde yerini alacak. Gazi Mustafa Kemal'in dediği gibi, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak. 


 Dar gelirli vatandaşlarımızın hayat standardı yükselecek. 
 Herkesin mal güvenliği, ticareti daha güvenli hale gelecek. 
 Hangi sözü verdiysek tuttuk. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecek. 
 Yeni dönemde Türkiye muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak. 
 Türkiye küresel bir güç olarak dünya sahnesindeki yerini alacak.

 İhracattaki yükselişimiz devam edecek. Dışa bağımlılığımız azalacak. 
 Şehirlerimiz, kültür ve sanat üreten kimlikli şehirler haline gelecek. 
 Vergiler düşürülecek. El birliğiyle dünyaya markalar sunacağız. 
 Onurlu ve saygılı bir iş zemininde dış politikamızı sürdürmeye devam edeceğiz. 
 Kimsenin efendiliğini kabul etmediğimiz gibi, kimseye de efendilik yapmayacağız. 
 Savunma sanayimizi çok daha güçlü getirip, yüzde 100 savunma sistemlerine geçeceğiz.

 Kendi teknolojimizi de üretiyoruz. Türkiye güçlü bir aktör olacak. Yeter ki siyasi istikrarımızı koruyalım. Bu yüzden Başkanlık Sistemi'ni getiriyoruz. Türkiye güçlendikçe, dünyanın 5'ten büyük olduğunu dosta düşmana göstereceğiz.
 Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı'na yenilerini de ekleyeceğiz. Terör örgütlerini yok edene kadar bu mücadeleden geri adım atmayacağız.
 Milletimizin refahını sağlamak ne kadar önemliyse, bireysel özgürlükleri, demokrasiyi, farklı dini görüşleri de korumak da o kadar önemlidir. Bölücü olmayan tüm fikirlerin özgürce yayılması ve örgütlenmesi devletimizin güvencesi altındadır. Biz adaletin partisiyiz. Her alanda adaleti tesis edeceğiz.
 Temel ilkelerimize çok daha sıkı sarılacağız. Tek bir vatandaşımızın bile adalet dairesinin dışında kalmaması için gayret göstereceğiz.

 Önümüzdeki tarihi dönemeçte yükü kadınlarımızla birlikte omuzlayacağız. Kadına karşı her türlü cahiliye adetini ayaklarımızın altına alacağız.
 Sevgili gençler, Türkiye'yi siz şahlandıracaksınız. Size daha fazla alan açacağız. Yanlışları sizinle birlikte tespit edip düzelteceğiz. Ülkemiz sizinle küresel güç olacak. Vizyonumuz sizinle gelişecek. Hiçbir terör örgütünün ağına düşmenize izin vermeyeceğiz.
 Tarihin önünde, ecdadımızın huzurunda, şehitlerimizin şahitliğinde Allah'a and olsun ki davamızı 2023'e, 2053'e, 2071'e taşıyacağız.

"Gezi kalkışması ile istikrarımıza kast ettiler. Milletin iradesini çiğnetmedik. 15 Temmuz'da devletimizin silahları ile milletimizin canına kast ettiler. Sizler o gece ölümü öldürdünüz. Biz 15 asırdır okçular tepesini bekleyenleriz. Biz bu toprağı kanlarıyla yoğurarak vatan kılanlarız."

"Cumhur ittifakı bu birlik ve beraberlik anlayışının siyasete yansımasıdır. Türkiye'nin yeni hükümet sistemiyle şahlanışıdır. TBu ülkeye diz çöktüremeyecekler. Bu halka boyunduruk vuramayacaklar. Bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyecekler. Bizi hedeflerimizden vazgeçiremeyecekler. İşte bütün bunlar için önümüzde yeni bir imtihan, yeni bir yarış var, o da 24 Haziran seçimleridir. 15 Temmuz'da olduğu gibi bağımsızlığımızı canımız pahasına hep koruyacağız. Tüm hedeflerimiz gerçekleşecek."

"Sabitlerimizi koruduk ancak ülkemizin değişen ihtiyaçlarına ve değişen dünyaya duyarsız kalmadık. Buna karşılık kuruluş hedeflerimizden hiç sapmadık. Milletimize afra tafra yapmadık. Mütevazi olduk. Hep milletimize hesap verdik. 24 Haziran'da biz bu şahlanışa talibiz. AK Parti'nin kazandığı 12 seçimin her biri çok önemliydi. Ama 24 Haziran seçimleri milat olacak."

 

Aziz Sancar'ın yeğeni MHP'den aday oldu
Ver Mehteri Erkan, Ahmet Şık'a fena çaktı
Tuvana; O sayfayı kapattım
iphone x satmadı Apple zararda
Başak Parlak Şevkat için ne dedi?
Motor Tartışmasında son perde
Askere moral vermeye gitti CHP konserini iptal etti

En Çok Okunanalar

Gündem

Öz babasının istismarına uğradı !

Gündem

15 dakikalık dolu hayatı olumsuz etkiledi

Gündem

Trump Kuzey Kore için geri adım attı

Gündem

Okul servis aracı kamyonetle çarpıştı !

Dünya

Filistin halkı Mescid-i Aksa'da cuma namazı kaldı

Gündem

Kaçak göçmenler Fethiye'de yakalandı

Gündem

Japonya 4,9'la sallandı !

Gündem

Akraba aileler arasında silahlı kavga çıktı !

Gündem

İnce mitingine benzin bidonu ile çıktı

Gündem

FETÖ'nün TSK yapılandırmasına yönelik operasyon düzenlendi

Gündem

Aydın'da fuhuş operasyonu düzenlendi

Medya

Netflix abone sayısı gün geçtikçe artıyor

GündemFoto Galeri

Harika Sonbahar Manzaraları...

Dünyanın En Güzel Deniz Manzaraları...

Dünyaca Ünlü Aktör James Franco...

2018 Dünya Kupasında Yer Alıcak Önemli Yıldızlar...

Rusya'nın Krasnodar Şehirin'den Kareler...

Burak Yılmaz Beşiktaş Yolunda...

Ahmet Hakan'dan, Ahmet Maranki'ye sert sözler

Gündem

Oyuncu Barış Atay için CHP ve İYİ Parti'yi göreve çağıran ve polisin Atay'ı gözaltına almasının sorumlusu gösterilen Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bu sefer de iç savaş çığırtkanlığı yapmakla eleştirilen Ahmet Maranki için savcıları göreve çağırdı.

Atatürk Havalimanı'nın yerine ne yapılacak ?

Gündem

TRT ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nın yerine Millet Bahçesi yapılacak" dedi

CHP'de Eren Erdem kavgası

Gündem

FETÖ'ye yardım suçunu işlediği gerekçesiyle yargılanan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde aday göstermemesi üzerine itirafçı oldu.

Yusuf Halaçoğlu iyi parti'de aday gösterilmedi

Gündem

24 Haziran'da yapılacak 27. Dönem Milletvekili seçimlerinde partisinin listesinde yer alamayan İyi Parti'nin kurucularından Yusuf Halaçoğlu açıklama yaptı.

1 Ay kala seçim anketi

Gündem

Araştırma şirketleri, 24 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi kamuoyunun nabzını sıklıkla tutmaya başladı.

MHP'nin milletvekili aday listesi açıklandı

Gündem

MHP'nin 27'nci Dönem milletvekili aday listesi açıklandı. MHP lideri Devlet Bahçeli, 27'nci Dönem milletvekili aday listesinde memleketi Osmaniye'den 1'inci sırada yer aldı

Edoğan ABD'ye rest çekti

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400 alımı konusunda ABD'ye bir kez daha rest çekti: Rusya'dan aldığımız petrolü, doğalgazı kesemeyiz. 5 milyon turist geliyor. ABD'den parayla dahi silah alamıyoruz

Meral Akşener Selahattin Demirtaş serbest kalmalı

Gündem

İP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Ankara'da yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Netanyahu'dan kan donduran açıklama

Gündem

Kudüs'te ABD Büyükelçiliği açılışı gerçekleştirildi.

Şehidin eşinden Temel Karamollaoğlu'na sert sözler

Gündem

Seçim startını İstanbul'da veren Saadet Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Fatih Sultan Mehmet'in türbesini ziyaret etti.


Video Galeri

135 milyar liralık teşvik paketinin detayları

Türkiye'nin nükleer enerji yolculuğu

Afrinli aile Türkiye'den Helallik istedi

Hakkari'de 748 kişi ile İstiklal Marşı'na özel klip

Azerbaycan'da Sordular Türkiye için savaşır mısınız?

Kanada'da Türkleri Sorduk | Aşırı Ciddi İşler