Flaş haber

15 Temmuz

Erdoğan'ın ilk ziyareti Azerbaycan'a

Başbaşa ve heyetler arası görüşmelerin ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ortak basın toplantısı düzenledi.

İki ülke arasındaki kardeşlik ilişkisine vurgu yapan iki lider açıklamalarında dostluk mesajları verdi. "İlişkilerimiz tek millet iki devlet anlayışındadır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oraya bağlı olarak bugüne kadar bu işi getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İlham Aliyev, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısında açıklama yaptı.

Ortak basın toplantısında konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Türkiye Azerbaycan birliği dostluğu bölgesel istikrar için çok önemli" dedi.

İlham Aliyev açıklamasında şunları kaydetti:

Biz dostuz kardeşiz. Cumhurbaşkan Erdoğan'ın seçilmesinin ardından ilk olarak buraya gelmesi de bunu gösterir.

Aliyev'in ardından söz alan Cumhrubaşkanı Erdoğan, "24 Haziran seçimlerinden sonra dün Cumhurbaşkanı olarak yeminimizi ettik ve ilk iş olarak bu sabah kardeş dost Azerbaycan'ı ziyaret etmek suretiyle görevimizi ifa etmek istedim. Gerek ikili gerek heyetler arası görüşmelerde bugüne kadar nerede olmamız gerektiğini görüşme imkanımız oldu" dedi.

TANAP projesinin iki ülke için hayati önemine vurgu yapan Erdoğan, "bu proje bizi ciddi manada ilgilendiriyor ve bu kardeşliğimizin bir tezahürü olarak büyük önem arz ediyor. Azerbaycan'ın yatırım noktasında Türkiye'deki Aliağa yatırımı takdire şayandır. Bu yatırım her geçen gün daha da gelişerek büyüyen bir yatırım oldu. Şimdi de bu yatırımı çok daha geliştirmenin ve bazı yatırımların da Sonbaharda açılışını yaparak hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Türkiye-Azerbaycan ilişkilerimiz tek millet, iki devlet anlayışında pekişiyor. Oraya bağlı olarak bugüne kadar bu işi getiriyoruz, getirmeye de devam edeceğiz" diye ekledi.

(FETÖ ile mücadele) Gerek İlham kardeşimizin buradaki hassasiyeti gerekse bizde bulunup da Azerbaycan aleyhine faaliyette bulunanlara yönelik karşılıklı koordinasyonumuz birçok şeyin hallini arka arkaya getirdi. Maarif Vakfımız ile inşallah Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yapacakları çalışmayla buradaki sıkıntıyı, açığı da süratle giderme fırsatını bulacağız.

İkili ticaret hacminde hedefimiz mevcut rakamı ikiye üçe katlamak. Türkiye olarak elimizden ne geliyorsa bugüne kadar geride bırakmadık ve bundan sonra da üzerine gitmekte kararlıyız. Nahçıvan ile ülkemiz arasındaki karayollarındaki sorunlarımız aşılmış durumda.

Sağlık alanında da Nahçıvan'da yaşayan kardeşlerimizin Türkiye'nin sınır bölgelerindeki hastanelerimizde kendilerine her türlü kolaylığı tanıyacağımızı ifade ettik.

Bu akşam İlham kardeşim de Brüksel'e geçiyor. Bende yarın sabah gidiyorum. Temennim odur ki NATO ile ilgili yaptığımız görüşmelerde müşterek sorunlarımızı çözüme kavuşturmak istiyoruz.

Polip kürü
Fotoğraflarla 15 temmuz
İngilizler Hırvatlara yenildi
Vahşi doğa
yok böyle kaza
Ümit Dündar Karakuvvetleri Komutanı oldu
Çukurdan kareler

En Çok Okunanalar

Gündem

OHAL ne zaman sonlanıyor ?

Gündem

Yeni OHAL teklifi TBMM'ye sunuldu

Gündem

Kontrolden çıkan traktör devrildi

Gündem

Bülent Tezcan'dan son dakika açıklaması

Gündem

Samsun'da silahlı kavga !

Gündem

Yaşlı kadına sokak ortasında istismar !

Gündem

Erdem Gül'ün beraat etti

Gündem

Çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi

Gündem

Yolcu otobüsü alev topuna döndü !

Gündem

PKK'ya darbe üstüne darbe !

Gündem

CHP'de kriz büyüyor

Gündem

DEAŞ üyeleri Elazığ'da yakalandı

GündemFoto Galeri

Cennet Ülkemiz Türkiye

Kedilerle siyah beyaz fotolar

Doğadan harika göl fotoğrafları

Fotoğraflarla zaman yolculuk

15 Temmuzun tarihe geçen kareleri

Doğadan harika fotoğraflar

Erdoğan; bağımsızlığımızın en büyük garantisi bu millettir

Gündem

FETÖ'nün girdiği bütün hücrelerin keşfedilerek sökülüp atılacağını belirten Başkan Erdoğan, "Türkiye'de demokrasinin de bağımsızlığımızın da en büyük garantisi bu millettir" dedi.

Erdoğan bedelli askerlik için açıklama yaptı

Gündem

Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili "En kötü ihtimalle yeni yasama döneminde açıklamış oluruz. Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarmayı da deneyebiliriz" ifadelerini kullandı

Adnan Oktar'ın Turnike sistemli Tecavüz çarkı

Gündem

Adnan Oktar ve kediciklerine yönelik düzenlenen operasyonun ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

CHP'deki koltuk savaşında bugün

Gündem

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kurultay tartışmalarına ilişkin sessizliğini bugün bozacak.

Gözaltına alınan Adnan Hoca'nın Kedicikleri firar etti

Gündem

Adnan Oktar'ın kediciklerinden Ayça Gökçaylar ile tesettürlü Serap Akıncıoğlu sabah saatlerinde Adnan Oktar'a yönelik operasyonda kaçtı

Başkan Erdoğan; Genel Kurmay Savunma Bakanlığına bağlanabilir

Gündem

Devlet teammülleri gereği dün önce Azerbaycan'a ardından KKTC'ye giden Başkan Erdoğan, Bakü'den Lefkoşa'ya giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Soma davasının akibeti belli oldu

Gündem

301 madencinin hayatını kaybettiği Soma faciası ile ilgili 3 kişiye 15'er yıl hapis cezası verildi

Oktar; İngiliz Derin Devletinin oyunu

Gündem

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınan Adnan Oktar, sağlık kontrolü için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Adnan Hoca ve Kediciklerine yönelik dev operasyon

Gündem

İstanbul merkezli 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı

Srebrenitsa Katliamı hakkında bilinmeyen gerçekler

Dünya

İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan Srebrenitsa Katliamı'nı anma günü olan 11 Temmuz, yine hüzünlü geçiyor.


Video Galeri

Chp'li vekile Mhp'li vekilden cevap

Erdoğan Şehitler Köprüsü'nde Kılıçdaroğlu'na seslendi!

Pasifik Okyanusunda Yeni Bir Kıta Keşfedildi

Erdoğan'ı Duygulandıran Saraybosnalı Kadın

Yunan Basını'nda Türk Savunma Sanayi Korkusu

Bir kitap okudu hayatı değişti