Cumhurbaşkanı yeni dönem için açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda AK Parti İstanbul 6. Olağan Kongresi'nde konuştu.

Salonun önünde ve salonda toplanan 10 binlerce partiliye hitap eden Erdoğan, "24 Haziran'da Türkiye'de yeni bir dönemin başlangıcını hep birlikte gerçekleştireceğiz" mesajı verdi. İşte Erdoğan'ın sözlerinden ve açıkladığı 24 Haziran manifestosundan satır başları:

 "İstanbul yine bugün bir başkasın. Birazdan manifestomuzu açıklayacağız. Bu manifesto ile Başkanlık sisteminin geleceğini ortaya koyacağız. Yaptıklarımız, yaşadıklarınızdır. Bir de yapacaklarımız var. 24 Haziran'da Türkiye'de yeni bir dönemin başlangıcını hep birlikte gerçekleştireceğiz. 81 milyon tek milletiz. Bizi bölmek isteyenlere en büyük şamarı 24 Haziran'da tekrar vuracağız. Bunun adı Osmanlı tokadı olacak.
 Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te tepelerine bindik. Afrin'de etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 4 bin 415 oldu. Bu millete yan bakana tahammül yok. Her türlü oyunu oynadılar ama tutmadı. Paralel devleti çok sevenler Pensilvanya'ya. Biletlerini de alırız. Bu topraklarda onlara yer yok.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi için Sinan Erdem Spor Salonu hınca hınç dolarken, yağmurlu havaya rağmen dışarıda da 60 bin kişi bir araya geldi. 
 Erdoğan'ın salona girişinden önce hayatını anlatan bir video gösterildi. Erdoğan, dışarıdaki konuşmasının ardından salona Esat Kabaklı'nın "Bil oğlum" türküsü ile girdi.
 Salona, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın büyük fotoğrafları asıldı. Salon içine kurulan ekrana ilçelerin isimleri ve "İlk günkü aşkla... Yeniden diriliş" yazısı yansıtıldı.
 AK Parti'nin 24 Haziran seçimlerinde kullanacağı slogan "İrade, erdem, cesaret... Türkiye şahlanıyor" olarak açıklandı. Erdoğan'ın konuşması boyunca bu slogan arkasındaki ekrana yansıtıldı.


 Ahdim olsun ki, Türkiye yeni dönemde muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak. Küresel bir güç olarak dünya sahnesinde yerini alacak. Gazi Mustafa Kemal'in dediği gibi, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak. 


 Dar gelirli vatandaşlarımızın hayat standardı yükselecek. 
 Herkesin mal güvenliği, ticareti daha güvenli hale gelecek. 
 Hangi sözü verdiysek tuttuk. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecek. 
 Yeni dönemde Türkiye muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak. 
 Türkiye küresel bir güç olarak dünya sahnesindeki yerini alacak.

 İhracattaki yükselişimiz devam edecek. Dışa bağımlılığımız azalacak. 
 Şehirlerimiz, kültür ve sanat üreten kimlikli şehirler haline gelecek. 
 Vergiler düşürülecek. El birliğiyle dünyaya markalar sunacağız. 
 Onurlu ve saygılı bir iş zemininde dış politikamızı sürdürmeye devam edeceğiz. 
 Kimsenin efendiliğini kabul etmediğimiz gibi, kimseye de efendilik yapmayacağız. 
 Savunma sanayimizi çok daha güçlü getirip, yüzde 100 savunma sistemlerine geçeceğiz.

 Kendi teknolojimizi de üretiyoruz. Türkiye güçlü bir aktör olacak. Yeter ki siyasi istikrarımızı koruyalım. Bu yüzden Başkanlık Sistemi'ni getiriyoruz. Türkiye güçlendikçe, dünyanın 5'ten büyük olduğunu dosta düşmana göstereceğiz.
 Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtı'na yenilerini de ekleyeceğiz. Terör örgütlerini yok edene kadar bu mücadeleden geri adım atmayacağız.
 Milletimizin refahını sağlamak ne kadar önemliyse, bireysel özgürlükleri, demokrasiyi, farklı dini görüşleri de korumak da o kadar önemlidir. Bölücü olmayan tüm fikirlerin özgürce yayılması ve örgütlenmesi devletimizin güvencesi altındadır. Biz adaletin partisiyiz. Her alanda adaleti tesis edeceğiz.
 Temel ilkelerimize çok daha sıkı sarılacağız. Tek bir vatandaşımızın bile adalet dairesinin dışında kalmaması için gayret göstereceğiz.

 Önümüzdeki tarihi dönemeçte yükü kadınlarımızla birlikte omuzlayacağız. Kadına karşı her türlü cahiliye adetini ayaklarımızın altına alacağız.
 Sevgili gençler, Türkiye'yi siz şahlandıracaksınız. Size daha fazla alan açacağız. Yanlışları sizinle birlikte tespit edip düzelteceğiz. Ülkemiz sizinle küresel güç olacak. Vizyonumuz sizinle gelişecek. Hiçbir terör örgütünün ağına düşmenize izin vermeyeceğiz.
 Tarihin önünde, ecdadımızın huzurunda, şehitlerimizin şahitliğinde Allah'a and olsun ki davamızı 2023'e, 2053'e, 2071'e taşıyacağız.

"Gezi kalkışması ile istikrarımıza kast ettiler. Milletin iradesini çiğnetmedik. 15 Temmuz'da devletimizin silahları ile milletimizin canına kast ettiler. Sizler o gece ölümü öldürdünüz. Biz 15 asırdır okçular tepesini bekleyenleriz. Biz bu toprağı kanlarıyla yoğurarak vatan kılanlarız."

"Cumhur ittifakı bu birlik ve beraberlik anlayışının siyasete yansımasıdır. Türkiye'nin yeni hükümet sistemiyle şahlanışıdır. TBu ülkeye diz çöktüremeyecekler. Bu halka boyunduruk vuramayacaklar. Bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyecekler. Bizi hedeflerimizden vazgeçiremeyecekler. İşte bütün bunlar için önümüzde yeni bir imtihan, yeni bir yarış var, o da 24 Haziran seçimleridir. 15 Temmuz'da olduğu gibi bağımsızlığımızı canımız pahasına hep koruyacağız. Tüm hedeflerimiz gerçekleşecek."

"Sabitlerimizi koruduk ancak ülkemizin değişen ihtiyaçlarına ve değişen dünyaya duyarsız kalmadık. Buna karşılık kuruluş hedeflerimizden hiç sapmadık. Milletimize afra tafra yapmadık. Mütevazi olduk. Hep milletimize hesap verdik. 24 Haziran'da biz bu şahlanışa talibiz. AK Parti'nin kazandığı 12 seçimin her biri çok önemliydi. Ama 24 Haziran seçimleri milat olacak."

 

Arap Turistler Türklere saldırdı
Canlı yayında İlber Ortaylı'dan Hasan Cemal'e
Doçent Doktor ilk soruda elendi
Üsküdar - Çekmeköy metrosu hizmete girdi
Hangi üniversite kaç puan?
Fatih Terim Çıldırdı Sahaya Girdi
Vahşi doğa

En Çok Okunanalar

Gündem

PKK'ya darbe üstüne darbe!

Dünya

Trump tehditlerine devam ediyor !

Gündem

AK Parti'den kritik açıklama !

Gündem

Hakkari'de terör örgütüne yönelik operasyon düzenlendi

Gündem

Fetöcü üsteğmen Yunanistan'a kaçmak isterken yakalandı

Gündem

ABD'li Rahip Brunson serbest mi bırakıldı ?

Gündem

Park halindeki otomobil alev topuna döndü

Gündem

Şehit babası intikam istedi !

Gündem

Baba oğul Fırat Nehri'nde boğuldu

Gündem

Altın değer kaybetti

Gündem

TSK'dan son dakika açıklaması !

Gündem

Muharrem İnce kurultaya sert çıktı

GündemFoto Galeri

Adrasan Tatil için ideal

Kapadokya'dan enfes görüntüler

Cennet Ülkemiz Türkiye

Kedilerle siyah beyaz fotolar

Doğadan harika göl fotoğrafları

Fotoğraflarla zaman yolculuk

Merkez Bankası'nın hamlesi ardından dolar düşüşe geçti

Gündem

Yapılan açıklamalar ve Merkez Bankası'nın hamleleriyle düşüşünü sürdüren dolar 6,52'den işlem görüyor

Terör örgütüne dev darbe !

Gündem

İçişleri Bakanlığı son bir hafta içinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlarla ilgili açıklama yaptı

Başkan Erdoğan ABD'ye rest çekti

Dünya

Erdoğan, New York Times gazetesi için İngilizce kaleme aldığı "Türkiye, ABD ile Krizi Nasıl Görüyor?" başlıklı makalede, iki ülke arasında son dönemde yaşanan gerginliğe değindi.

İşte Doların yükselme nedeni

Gündem

Türkiye'nin döviz piyasasında spekülatif çalkantılar yaşanmaya devam ediyor. Sabah saatlerinde 6 bandını deviren dolar, yeniden 5 seviyelerine geriledi.

Erdoğan; Onların doları bizimde halkımız var

Gündem

Çok çalıştıklarını ve çalışma da devam edeceklerini dile getiren Erdoğan, "Ülkemizi yeni döneme çok daha farklı hazırlamanın gayreti içerisindeyiz.

Başkan Erdoğan'dan piyasa açıklaması

Gündem

İş dünyası temsilcilerini kabul eden Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye ile ABD gerginliği konusunda, “Makul süre içinde her şey düzelecek.

Ordu'da can pazarı yaşanıyor !

Gündem

Ordu'nun Ünye ilçesinde sahil yolunda aşırı yağışlar sebebiyle 3 köprü yıkıldı. Karadeniz sahil yolunda ulaşım durdu. Ünye Belediye Başkanı, 165 kişinin bir tekstil fabrikasında kurtarılmayı beklediğini ve göçük sonucu 4 kişinin yaralandığını söyledi

Özcan Yeniçeri İyi Partililere Sünepe dedi

Gündem

İYİ Parti kurucularından Özcan Yeniçeri, Yusuf Halaçoğlu ve Nevzat Bor ile birlikte istifa etti. İstifasının ardından Habertürk'te Teke Tek programına katılan Yeniçeri, yaşadıklarını anlattı.

Ali Nesin; ATATÜRK'e hakaret suç olmamalı

Gündem

Habertürk'te Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan Ali Nesin, CHP zihniyetinin halka eziyet çektirdiğini savundu.

Muharrem İnce parti mi kuruyor ?

Gündem

Muharrem İnce, CHP'de Olağanüstü Kurultay için açıklamada bulundu. İnce açıklamasında, 'Anlık tepkilerle kimse partiden ve partideki görevinden ayrılmasın. Mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz.' dedi


Video Galeri

Azraile makas atanlar

İnşaat çöktü ardından komşu bina

İtfaiye Araç İçi Kamera

Uyanık Martı ile akşam yemeği

Ordu'da sel felaketi

Ortaylı Rahip gerilimini yorumladı