Erkeklerde Kozmetik ürünlerine ilgi gösteriyor

Kozmetiğe kadınlar aylık ortalama 200-210 TL, erkekler ise 70-100 TL arasında para harcıyor

İş adamı Servet Şerifoğlu, ’’Cilt bakımının ortalama aylık maliyeti 150-200 TL arasında. Saç bakımı da aynı rakamlar düzeyinde seyrediyor. Türkiye’de ortalama olarak baktığımız zaman kozmetiğe kadınlar aylık 200-210 TL, erkekler ise 70-100 TL arasında para harcıyor’’ dedi. Kozmetik alanında faaliyet gösteren URAW Kozmetik Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şerifoğlu, sektöre dair önemli açıklamalarda bulundu. Şerifoğlu, Türkiye’de kadınların ve erkeklerin kozmetiğe ayırdıkları parayı açıklarken, erkeklerin de en az kadınlar kadar kozmetiğe önem verdiklerini söyledi.

Şerifoğlu, merdivenaltında üretilen taklit ürünlere dikkat çekerken, ürettikleri mavi serumun taklitlerinin fazla olduğunu söyledi. Kozmetik sektörünü gıda sektörünün önüne geçtiğini vurgulayan Şerifoğlu, sektörün Türkiye’deki büyüklüğünü 3,5 milyar dolar olduğunu söyledi. Ayrıca Şerifoğlu, URAW Kozmetik olarak yüzde 100 yerli marka olduklarını, Avrupa ve ABD’ye ihracat gerçekleştirdiklerini belirtti. ’’Kozmetik ürünlerinde belgeler dışında kullanıcı yorumlarına dikkat etmek gerekir’’ Kozmetik ürünün kalitesini nasıl anlaşılacağı konusunda bilgilendirme yapan Servet Şerifoğlu, ’’Prosedürlere göre belgelerin alını alınmadığı takip edilmeli. Kullanıcı yorumlarına da dikkat edilmeli. İnsanlar bu ürünleri aldıklarında ne kadar memnun kalmışlar, bunu da iyi araştırmak gerekiyor.

Bunlar iyi analiz edilmesi lazım. Güvenirlik için sadece belgede kalmamak gerekir. Kaç kişi kullanmış ve ne sonuç almış, bunlara bakmak lazım. Ürünlerin fiyatlarına bakmamak lazım. Artık teknoloji çağındayız. İnsanlar, aldıkları ürünlerden memnun kalıp kalmadıklarını sosyal medya üzerinden ya da şikâyet edebilecekleri mecralar üzerinden gerekli şikâyet ya da memnuniyetlerini yazıyorlar. Ürünleri kullanmadan önce bu araştırmaları yapmalarını tavsiye ederim.

Kalitesiz ürünlerde karşılaştığımız sorunlar; ciltte yaralanmalar, alerjik reaksiyonlar, saçlarda dökülmeler ve buna benzer sorunlar. Daha farklı ürünler kullanılmışsa yine çok farklı zararlar oluşabilir’’ dedi. ’’Kozmetiğe kadınlar aylık ortalama 200-210 TL, erkeler ise 70-100 TL arasında para harcıyor’’ Kişisel bakımın faturası değinen Şerifoğlu, ’’Bu durum kişinin bakım yapmak istediği bölgeye göre değişebilir. Cilt bakımının ortalama aylık maliyeti 150-200 TL arasında. Saç bakımı da aynı rakamlar düzeyinde.

Türkiye’de ortalama olarak baktığımız zaman kozmetiğe kadınlar aylık 200-210 TL, erkekler ise 70-100 TL arasında para harcıyor’’ şeklinde konuştu. ’’Kozmetik sektörü şu anda gıda sektöründen önce geliyor’’ Kozmetik sektörünün büyüklüğüne vurgu yapan Şerifoğlu, ’’Kozmetik sektörü şu anda gıda sektöründen önce geliyor. Gıda tüketiminden daha fazla kozmetik tüketimi var. Bunu 2017 ve 2018 yılı rakamlarına göre söylüyorum. Türkiye’de sektör büyüklüğü şu anda 3,5 milyar dolar seviyesinde. Her geçen yıl yüzde 5 ila 10 arasında büyüme sağlanıyor. Çünkü her geçen yıl insan sayısı artıyor.

İnsanlar gittikçe bakıma önem vermeye başladılar. Türkiye’de 10 yıl önceki sayıya baktığımız zaman yaklaşık yüzde 50 gerileme vardı. Gün geçtikçe kozmetiğe olan ilgi alaka daha da fazla büyüyor’’ diye konuştu. ’’Erkekler, son 2-3 yıl içerisinde kişisel bakımını gittikçe artırdı’’ Kadınların ve erkeklerin kozmetiğe olan ilgisini değerlendiren Şerifoğlu, ’’Kozmetik daha önce tamamen kadınlara yönelik bir sektörken, bugün erkeklerinde dahil olmuş olduğu sektör haline geldi. Erkekler bu konuda çok ciddi taleplerde bulunuyorlar. Erkekler an az kadınlar kadar ilgi gösteriyorlar.

Erkeklerle kadınların kozmetiğe ilgisi şu an yüzde 50- yüzde 50 değil ama neredeyse birbirine yaklaşmış durumdalar. Erkekler, son 2-3 yıl içerisinde kişisel bakımını gittikçe artırdı. Kadınlarda özellikle cilt bakım ürünlerinde fazla artış var. Erkeklerde özellikle saç, sakal bakımı kozmetiğinde ciddi artış var’’ açıklamasında bulundu. Merdiven altı taklit ürünlere dikkat Taklit ürünlere dikkat çeken Şerifoğlu, ’’Firma olarak yapmış olduğumuz mavi serum, en çok taklidi yapılan ürünlerden biri. Çünkü en fazla başarıyı yakaladığımız, en fazla olumlu sonuç aldığımız ve çok fazla talep edilen bir ürün.

Bu ürünün taklidini plastik şişelerde, basit ambalajlarda, ürünün arkasında bir firma adı olmayan, barkod numarası olmayan, Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ve açık adres bildiremeyen şekilde yapıyorlar. Kullanıcılar bunlara dikkat etmeli. Taklit ürünlerde bu saydığımız göstergeler olmaz. Kullanıcılar, ürünleri heyecanla almak yerine öncelikle araştırma yapmalarını tavsiye ederiz. Neticede sağlık ürününden bahsediyoruz.

Sosyal medyadan, yazılı medyadan ve görsel medyadan bununla ilgili ciddi savaşlar verdik. Vermeye de devam ediyoruz’’ ifadelerini kullandı. ’’Avrupa’nın tamamına ve ABD’nin bir kısmına satışlarımızı gerçekleştirmekteyiz’’ Kozmetik sektöründe yerli firma olduklarını dile getiren Şerifoğlu, şöyle konuştu: ’’Yerli ve milli firmayız, yüzde 100 yerli sermaye ile kurulduk. Avrupa’nın tamamına ve ABD’nin bir kısmına satışlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Türkiye’de kısa sürede tanındık. Avrupa’da da yükselen ivmemiz var. ABD pazarına yeni girdik, 1 aylık bir süreç oldu. Oradaki insanların ürünlerimizden ciddi anlamda memnuniyetleri söz konusu. Kısa süre içinde tüm dünyada tanınan marka haline gelmeyi hedefliyoruz. Kozmetik mağazanın ya da birçok eczanenin raflarına baktığımız zaman ürünlerin yabancılara ait olduğunu görüyoruz.

Yerli ve milli sermaye ile üretilmiş değil, tamamen Türkiye’ye ithal edilmiş yabancılara ait markalar. İşe başlarken amacımız, yerli ve milli marka olarak o raflarda yerimizi almak, Türkiye’nin kozmetik ürün ihtiyacını kendi topraklarımızda sağlıklı ve kaliteli şekilde sunmak. Bunu başarmak adına büyük yol aldık, şimdi Avrupa ve ABD’ye açıldık’’.

 

Survivor Atakan ve Okay Tartışmasının perde arkası
Ayşe Hatun'dan yerim seni mesajı
Hırvat asıllı Oyuncu Alkan'dan ekranda şok sözler
Serdar Ortaç ve Hande Yener Kavgası Büyüyor
Ekrem İmamoğlu İstiklal Marşını yanlış okudu
Fatih Altay'lıdan Şeyma Subaşı dokundurması
Orhan Gencebay sevenlerine üzücü haber

En Çok Okunanalar

Gündem

Kaymakamlar Görevden Alındı Metiner'den Gönderme Geldi: Demek Ki Neymiş…

Gündem

Haftaya Yükselişle Başlayan Altının Gram Fiyatı 463,5 Liradan İşlem Görüyor

Gündem

Fatih Terim'in Doğum Gününde Selçuk İnan'ın Teknik Heyetteki Görüntüsü Dikkat Çekti

Gündem

Brezilya,Hindistan Se Meksika'da Son 24 Saatte Koronavirüsten Binlerce Kişi Öldü

Gündem

İstanbul'un gizli sarayı böyle görüntülendi

Gündem

Çorum'daki Yangında Hayatını Kaybeden İki Çocuğun Cansız Bedenleri Birbirlerine Sarılı Halde Bulundu

Gündem

24 Saatte Korona Virüsten 14 Kişi Hayatını Kaybetti

Gündem

Uraw Kozmetik Dünya'nın En Büyük 7. Kozmetik Markası Oldu

Gündem

Kurban Kestikten Sonra Korona Testi Şart

Gündem

Kocasını Ve Araya Giren Kardeşini Bıçakladı

Gündem

GALATASARAY'IN 15 Temmuz'la ilgili sözlerİ!

Gündem

Türk Kozmetik Markası Dünyaca Ünlü Markayı Satın Aldı

Gündem


4 hdp'li Belediye Başkanına gözaltı

Gündem

HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman ile Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li İrfan Sarı, Van'ın Erciş ilçesinin Belediye Başkanı HDP'li Yıldız Çetin, polisin sabaha karşı düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Öte yandan Mardin'in Nusaybin Belediye Başkanı HDP'li Semire Nergiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Kut ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Alkan'ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

Erkeklerde Kozmetik ürünlerine ilgi gösteriyor

Gündem

Kozmetiğe kadınlar aylık ortalama 200-210 TL, erkekler ise 70-100 TL arasında para harcıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib açıklaması

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çekya Başbakanı Andrej Babis'i resmi törenle karşıladı.

Hdp Diyarbakır'da oturma eylemleri devam ediyor

Gündem

Diyarbakır'da HDP İl Binası önünde başlayan annelerin oturma eylemine her geçen gün yeni anneler, aileler katılıyor.

Hdp'li Belediyelere Kayyum atandı

Gündem

İçişleri Bakanlığı'nın HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ü görevden uzaklaştırdığı, yerlerine kayyum atadığı iddiası gündeme gelmişti.

Uraw Mavi Serum, onay aldı

Gündem

Son günlerin popüler ve etkili saç çıkarmaya yardımcı losyonu mavi serum ürününe oldukça talep olurken yüzlerce kişi de sahte ürünlerin kurbanı olmaya deva ediyor. Yeniden saçlara kavuşturan formüle ulaşmak ama kandırılmamak istiyorsanız haberimizin tamamını okuyabilirsiniz.

Deprem kahininden korkutan uyarı!

Gündem

Hollandalı Frank Hoogerbeets, son zamanlarda yaptığı deprem tahminlerinin doğru çıkmasıyla ünlendi ve deprem kahini olarak anılmaya başladı. Deprem kahini son yaptığı uyarı ile korkuttu.

Cumhurbaşkanından 15 Temmuz!a dair önemli mesajlar

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çerçevesinde Atatürk Havalimanı'nda halka hitap etti. "15 Temmuz gecesi Türkiye'yi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar. Allah kurdukları tuzakları sahiplerinin başlarına geçirdi." diyen Erdoğan, "Sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından hazırlığı yürütülen Türkiye Şehit Yakınları ve Gazilerle Dayanışma Vakfı'nın kuruluşu resmen tamamlandı." ifadelerini kullandı.

Ab'den türkiye'ye Açık Tehdit

Gündem

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü enerji arama ve sondaj faaliyetlerine, Rum yönetiminin özelinde bütün Batı devletleri karşı çıkıyor. ABD'den Fransa'ya Yunanistan'dan Almanya'ya kadar hemen her devletin açıklamalar yaptığı Doğu Akdeniz meselesine ilişkin, AB'nin de harekete geçeceği belirtiliyor.

İzlandalı taraftardan ağır tahrik

Gündem

Fransa'yı devireren tarihi bir başarı yakalayan A Milli Takımımız, dün bir diğer grup eleme maçı için İzlanda'ya gitti. Milli Takım kafilemize ve kaptan Emre Belözoğlu'na havaalanında büyük saygısızlık yapıldı.


Foto Galeri

Geleceğe NEFES

Terkedilmiş evlerin mükemmel fotoğrafları

Kronik Hasta / Engelli Bir Genç Olarak Deneyimlerimi Gösteren Fotoğraflar

Gerçek üstü hayvan resimleri

1900'lü yıllarda avrupa da çocuk işçiler

Doğa kategorisinde ödül almış Fotoğraflar


Video Galeri

Görme Engellilerin Rehber Köpekleri

T-70 Helikopterinin Ayrıntıları..

Yangından Kurtarılan Koala'dan Acı Haber

Lütfiye Nene'nin Drone İle İmtihanı.

Bu Köpek Paha Biçilemiyor.

Fransız Film Arşivinden Çıkan Görüntüler..