Adnan Oktarın Gönderdiği Mektup Mahkeme'de Ortaya Çıktı!

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik davada 167'si tutuklu 226 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanık Sinem Hacer Tezyapar, Adnan Oktar'ın Beşar Esed'e barışa çağrı mektubu gönderdiğini söyledi. Tezyapar, "Kan dursun, kardeşlik dursun anlamında bir çağrı mektubuydu." dedi.

Adnan Oktar Suç örgütüne yönelik, 167'si tutuklu 226 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya, tutuklu sanık Sinem Hacer Tezyapar'ın savunması damga vurdu. Hacer Tezyapar, masonlar ve kabalacılar ile görüştüğünü belirterek, "Masonlarla en başından beri ben irtibat kurdum." dedi.

"'TEZ' KOD ADINI KULLANMIYORUM"
İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan salonda yapılan 29. duruşmaya, aralarında Adnan Oktar'ın da bulunduğu 162'si tutuklu 172 sanık ile avukatları katıldı. Bazı müştekiler ve avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmada, "örgüt yöneticiliği", "suçtan kaynaklanan mal değerlerini aklama", "siyasal veya askeri casusluğa teşebbüs" ve örgüt faaliyetleri kapsamında işlendiği iddia edilen tüm suçlardan sorumlu tutularak yargılanan tutuklu sanık Sinem Hacer Tezyapar'ın savunması alındı.

Tezyapar, gruplarında iki tane "Sinem" olduğu için kendisine Sinem Tez denildiğini, "Tez" kod adını kullanmadığını, kimsenin kendisine "Tez" demediğini söyledi.

"18 YILDIR BUNU YAPIYORUM"
Adnan Oktar'a iftira atıldığını öne süren Tezyapar, "Adnan Bey'in yanına insanlar gelmesin diye şiddet uyguladığı iftirasını attılar. Biz 25 senedir yanındayız, arada Adnan Bey cezaevine girdi. Biz 1 sene kendisini bekliyoruz, sonra geliyor şiddet uygulamaya devam ediyor. Bu akla, mantığa sığar mı?" dedi.

Tezyapar, masonlar ve kabalacılar ile görüştüğünü, dünyada Müslümanlar için tabu kabul edilen gruplar olduğunu, bu gruplara İslam tebliği anlamında ulaşmaya çalıştığını anlatarak, "Bir dönem yurt dışında Müslümanlarla ilgili terör algısı oluşuyordu. Ben de Müslümanların terörle ilişkisi olmadığını anlatmak için bu tür girişimde bulundum. 18 yıldır bunu yapıyorum. Adnan Bey'in terörle ilgili kitaplarını dünyanın birçok yerinde yayınlattım. Adnan Bey'in bundan haberi dahi yoktur. Özellikle Amerika'daki Müslümanlar bundan çok fazla faydalandılar. Sonra zincirleme çevre edinmeye başladım. Bunda İngilizce ve Almanca bilmem, sosyal medyayı aktif kullanmam, zaman zaman yurt dışındaki toplantılara katılmam da etkili oldu." ifadelerini kullandı.

"HEPSİ UYUŞTURUCU KULLANIYORDU"
Ailesinin yanında yaşadığı dönemde fiziksel ve manevi şiddet gördüğünü, o nedenle ailesinin yanından ayrıldığını iddia eden Tezyapar, annesinin dosyanın müştekilerinden Özkan Mamati ve arkadaşları tarafından kullanılarak yalan beyanda bulunmalarının sağlandığını öne sürdü.

Tezyapar, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istedigˆini ileri süren bir sanığın, "Benim gibi, örgütte bulunan diğer kızların da büyük baskı ve aşağılanmalardan dolayı psikolojileri çok bozulmuş¸tu. Hepsi depresyonda idi ve gizli gizli ağlıyorlardı. Bu yüzden orada bulunan birçok kız benim gibi Zanaks ve bas¸ka uyuş¸turucu ilaçlar kullanıyordu. Sinem Tezyapar isimli kişilerin bu tip uyuşturucu ilaçlar kullandıklarını biliyorum." beyanına karşı şunları söyledi:

"Ben çok ağır ameliyatlar geçirdim. Zaman zaman yeşil reçeteli ilaçlar kullandım. Genetik hastalıklarımdan, ilkokulda geçirdiğim hastalıklardan Adnan Bey'i sorumlu tutuyorlar. Bunu Adnan Bey'i karalama kampanyası olarak kullanmışlar. Adnan Bey benim için vazgeçilmez bir dosttur. Adnan Bey asla bizi aşağılamaz, dövmez."

Sanık, "Hiç karakola gidip annenden şikayetçi oldun mu?" sorusuna, "Şikayet etmedim ama hakkımda yalan beyanda bulunduğu için bilgilendirme amaçlı mahkeme kapsamında dilekçeler yazdım. Ben annemi severim, barışmak istiyorum. Dini inançlarımdan dolayı aramıza mesafe koyan benimle görüşmeyen kişi annemdir." cevabını verdi.

ESED'E BARIŞ MEKTUBU GÖNDERMİŞ
Üye hakimin, "Suriye'den herhangi biriyle bu grubun temas kurması için aracılık ettiniz mi?" sorusunu Tezyapar, "Bir mason heyetle doktor Nahit Tome adında biri ziyarete geldi. Sonradan bu kişinin Beşar Esed'e yakın olduğunu öğrendik. Sonrasında Adnan Bey, Esed'e barışa çağrı mektubu gönderdi. Kan dursun, kardeşlik dursun anlamında bir çağrı mektubuydu. Kişi zaten Arapça konuşuyordu. Çevirmeniyle beraber gelmişti." diye yanıtladı.

Tezyapar, müşteki avukatlarının ise sorularını yanıtlamayacağını söyledi.

Müşteki avukatlarından Eser Çömlekçioğlu, duruşma salonunda bir video izletti. Söz konusu videoda örgüt elebaşı sanık Adnan Oktar'ın, Abdülhamid Han ve Yahudilikle ilgili ifadeler kullandığı görüldü. Çömlekçioğlu, "2016 yılına kadar grubunuzdan Abdülhamid ile ilgili bir yayınınız olmamış, makale yayınlanmamış. 2016'da Abdülhamid'e ilişkin seminerler ve toplantıların yapıldığı, dizilerinin çekilmeye başlandığı dönemde Adnan Oktar neden böyle bir konuşma yaptı. Bunun için bir yerden talep mi oldu?" diye sordu. Sanık Tezyapar, bu soruya Adnan Oktar'ın cevap vermesinin daha doğru olacağını söyledi.

"MASONLARLA EN BAŞINDAN BERİ BEN İRTİBAT KURDUM"
Tezyapar, bir sanık avukatının "Size göre sadece şarap mı haram? Siz hiç infak yaptınız mı?" soruları üzerine, "Alkollerin hepsi haramdır. Çok fazla malım olmadığı için emeğimden başka infak edeceğim bir şeyim yoktu." dedi.

Sanık Tezyapar, "hahamların kendisine para getirdiği" iddialarını reddederek, "Asla böyle bir şey olmadı. Bunun delili bile yok. Bu konuyla ilgili çürütme belgelerim var. Masonlarla en başından beri ben irtibat kurdum. Masonlukta iki ekol vardır, dinsiz ve dindar masonlar var. Bizim Türk masonlar, dindar masonlara bağlıdır. En üst düzey haham misafirlerimiz oldu. Gazze'nin sıkıntı içindeki halkına yeni bir fırsat oluşturmak için geldiklerini söylediler. 'Türkiye Gazze'ye destek olmak istiyor, biz de size destek olmak istiyoruz.' dediler." ifadelerini kullandı.

Banka hesabında bir hareket görülmediği aktaran Tezyapar, "Geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?" sorusuna, "Çok fazla masrafı olan biri değilim. Mütevazi bir insanım. Arkadaşlarıma kalıyorum. Çevirmenlik yaparak para kazanıyorum." diye konuştu.

Tezyapar, mahkeme başkanının "Adnan Oktar'ın ajanı mısınız?" sorusuna ise "Ben Allah'a kul bir insanım. Hayatım, ölümüm Allah için. Ben Allah'a kulum. Ülkeme hizmet ediyorum." diye yanıt verdi.

Mahkeme heyeti, savunmanın ardından duruşmayı yarına erteledi

Survivor Atakan ve Okay Tartışmasının perde arkası
Ayşe Hatun'dan yerim seni mesajı
Hırvat asıllı Oyuncu Alkan'dan ekranda şok sözler
Serdar Ortaç ve Hande Yener Kavgası Büyüyor
Ekrem İmamoğlu İstiklal Marşını yanlış okudu
Fatih Altay'lıdan Şeyma Subaşı dokundurması
Orhan Gencebay sevenlerine üzücü haber

En Çok Okunanalar

Gündem

Kaymakamlar Görevden Alındı Metiner'den Gönderme Geldi: Demek Ki Neymiş…

Gündem

Haftaya Yükselişle Başlayan Altının Gram Fiyatı 463,5 Liradan İşlem Görüyor

Gündem

Fatih Terim'in Doğum Gününde Selçuk İnan'ın Teknik Heyetteki Görüntüsü Dikkat Çekti

Gündem

Brezilya,Hindistan Se Meksika'da Son 24 Saatte Koronavirüsten Binlerce Kişi Öldü

Gündem

İstanbul'un gizli sarayı böyle görüntülendi

Gündem

Çorum'daki Yangında Hayatını Kaybeden İki Çocuğun Cansız Bedenleri Birbirlerine Sarılı Halde Bulundu

Gündem

24 Saatte Korona Virüsten 14 Kişi Hayatını Kaybetti

Gündem

Uraw Kozmetik Dünya'nın En Büyük 7. Kozmetik Markası Oldu

Gündem

Kurban Kestikten Sonra Korona Testi Şart

Gündem

Kocasını Ve Araya Giren Kardeşini Bıçakladı

Gündem

GALATASARAY'IN 15 Temmuz'la ilgili sözlerİ!

Gündem

Türk Kozmetik Markası Dünyaca Ünlü Markayı Satın Aldı

Gündem


4 hdp'li Belediye Başkanına gözaltı

Gündem

HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman ile Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li İrfan Sarı, Van'ın Erciş ilçesinin Belediye Başkanı HDP'li Yıldız Çetin, polisin sabaha karşı düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Öte yandan Mardin'in Nusaybin Belediye Başkanı HDP'li Semire Nergiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Kut ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Alkan'ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

Erkeklerde Kozmetik ürünlerine ilgi gösteriyor

Gündem

Kozmetiğe kadınlar aylık ortalama 200-210 TL, erkekler ise 70-100 TL arasında para harcıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib açıklaması

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çekya Başbakanı Andrej Babis'i resmi törenle karşıladı.

Hdp Diyarbakır'da oturma eylemleri devam ediyor

Gündem

Diyarbakır'da HDP İl Binası önünde başlayan annelerin oturma eylemine her geçen gün yeni anneler, aileler katılıyor.

Hdp'li Belediyelere Kayyum atandı

Gündem

İçişleri Bakanlığı'nın HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ü görevden uzaklaştırdığı, yerlerine kayyum atadığı iddiası gündeme gelmişti.

Uraw Mavi Serum, onay aldı

Gündem

Son günlerin popüler ve etkili saç çıkarmaya yardımcı losyonu mavi serum ürününe oldukça talep olurken yüzlerce kişi de sahte ürünlerin kurbanı olmaya deva ediyor. Yeniden saçlara kavuşturan formüle ulaşmak ama kandırılmamak istiyorsanız haberimizin tamamını okuyabilirsiniz.

Deprem kahininden korkutan uyarı!

Gündem

Hollandalı Frank Hoogerbeets, son zamanlarda yaptığı deprem tahminlerinin doğru çıkmasıyla ünlendi ve deprem kahini olarak anılmaya başladı. Deprem kahini son yaptığı uyarı ile korkuttu.

Cumhurbaşkanından 15 Temmuz!a dair önemli mesajlar

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çerçevesinde Atatürk Havalimanı'nda halka hitap etti. "15 Temmuz gecesi Türkiye'yi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar. Allah kurdukları tuzakları sahiplerinin başlarına geçirdi." diyen Erdoğan, "Sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından hazırlığı yürütülen Türkiye Şehit Yakınları ve Gazilerle Dayanışma Vakfı'nın kuruluşu resmen tamamlandı." ifadelerini kullandı.

Ab'den türkiye'ye Açık Tehdit

Gündem

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü enerji arama ve sondaj faaliyetlerine, Rum yönetiminin özelinde bütün Batı devletleri karşı çıkıyor. ABD'den Fransa'ya Yunanistan'dan Almanya'ya kadar hemen her devletin açıklamalar yaptığı Doğu Akdeniz meselesine ilişkin, AB'nin de harekete geçeceği belirtiliyor.

İzlandalı taraftardan ağır tahrik

Gündem

Fransa'yı devireren tarihi bir başarı yakalayan A Milli Takımımız, dün bir diğer grup eleme maçı için İzlanda'ya gitti. Milli Takım kafilemize ve kaptan Emre Belözoğlu'na havaalanında büyük saygısızlık yapıldı.


Foto Galeri

Geleceğe NEFES

Terkedilmiş evlerin mükemmel fotoğrafları

Kronik Hasta / Engelli Bir Genç Olarak Deneyimlerimi Gösteren Fotoğraflar

Gerçek üstü hayvan resimleri

1900'lü yıllarda avrupa da çocuk işçiler

Doğa kategorisinde ödül almış Fotoğraflar


Video Galeri

Görme Engellilerin Rehber Köpekleri

T-70 Helikopterinin Ayrıntıları..

Yangından Kurtarılan Koala'dan Acı Haber

Lütfiye Nene'nin Drone İle İmtihanı.

Bu Köpek Paha Biçilemiyor.

Fransız Film Arşivinden Çıkan Görüntüler..