Zeynep Korel’in yaptığı yanlış

Bergüzar Korel’in Amerika’da yaşayan kardeşi Zeynep Korel, “Bergüzar ve Halit’in evliliğini bebek kurtardı” açıklamasını yapınca ortalık karıştı. Bergüzar Korel yasal işlem başlattı. Demet Akalın olayı “hamile kadına şiddet” olarak değerlendirdi. Zeynep’in açıklamasında doğruluk payı olabilir mi? Niyeti kötü müydü? Konsey bu olayı yorumladı.

 

Onur Baştürk: Niyeti ne olursa olsun, yaptığı şey densizlik. Bir yandan Amerika’da yaşıyorsun, bambaşka bir hayatın var, neden burada gündeme gelmeye çalışıyorsun? Mesela biz neden Amerika’da onun temizliğe gittiğini filan öğrendik ki? Bize ne? Bunu neden duyurdu insanlara? Demek ki kardeşiyle ve daha çok kendisiyle ilgili bir problemi var...

Ömür Gedik: Demet Akalın doğru yerden girmiş.

Zeynep Korel’in yaptığı da iş mi şimdi? İnsan magazine bağlanıp “kardeşimin evliliği üzerinde karabulutlar geziyordu” der mi?

Hadi kardeşi geçtim, insan hamile bir hemcinsine bile yapmaz bunu.

Cengiz Semercioğlu - Ömür Gedik - Onur Baştürk
Cengiz Semercioğlu: İki kardeşin arasının Zeynep Korel’in eşi olduğu iddia edilen Ivana adlı kadın yüzünden bozulduğu söylendi.

Zeynep Korel’le konuştum, Ivana ile 6 yıldır birlikte olduğunu doğruladı, “Ivana benim kardeşim, ev arkadaşım. 6 yıldır kızıma ablalık, teyzelik yaptı” dedi. Daha fazla detayına girmeyeceğim ama TV’de anlattıklarımın çoğunu teyit eden şeyler söyledi. Bergüzar’a “Seni mahvedeceğim. Yazacağım kitapta sansür olmayacak” demiş gerçekten. Nedir bu ünlülerin yakınlarından çektiği, kız kardeşler bile birbirine düşebiliyor.

Tek başına Yeşilay gibi

Prof. Dr. Orhan Kural, Sıla’nın içinde “bir sigara yak” sözü geçen “Karanfil” şarkısı için sigaraya özendirdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Kural’ın “15 milyon kişi izlemiş, çoğu genç bunların. Kafalarına sigarayı yerleştiriyor” çıkışına ne diyorsunuz?

Cengiz Semercioğlu: Tek başına RTÜK, tek başına Yeşilay, tek başına Sağlık Bakanlığı gibi çalışıyor Orhan Kural. Ünlülerin korkulu kabusu ama bir yandan da kendi adından söz ettirmeyi başarıyor.  “Karanfil” şarkısı güzel ama Orhan Hoca, onu ne yapacağız?

Onur Baştürk: Orhan Kural’ı ciddiye almak ya da almamak, işte bütün mesele. Ben almıyorum. Çünkü bir sanat eseri bağımsızdır.

Kendini kısıtlamaz. Bunu da en çok öğrencilerine özgür düşünmeyi ve özgür tercihler yapmasını öğreten bir profesörün bilmesi 
gerekir. Nokta.

Ömür Gedik: Orhan Hoca’nın sigaraya karşı kampanyalarını ve mücadelesini takdir ediyorum. Ama bir şarkıya sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunmak, hayatın içinden gelen sözleri engellemeye çalışmak da sansüre giriyor ki bunu hiçbirimiz istemeyiz. Bu davalardan zaten bir sonuç çıkmıyor. Orhan Hoca sigaraya karşı savaşına, sigaranın zararlarını anlattığı seminerlerinde devam etmeli.

Herkese yakışmaz

Serenay Sarıkaya’nın bir marka için çektirdiği pozda en çok botları konuşuldu. “Saltanat kayığı” diyenler de oldu, “Allah’ım n’olur moda olmasın” diyenler de. Konsey, Sarıkaya’nın botlarına ve pozuna ne yorum yaptı?

Cengiz Semercioğlu: “Kapalı pide gibi diyenler” de vardı ve gerçekten de kötüydü.

Düşünün Serenay gibi bir kadın da bile güzel durmuyorsa bu botların moda olmamasını istemekte haklıyız demektir. Bu da haftanın bir başka ‘imalat hatası’ oldu.

Onur Baştürk: Valla ben beğendim. Saltanat kayığı benzetmesi de abartılıydı. Ama tabii Serenay’a yakışmış, herkese yakışmayabilir.

Ömür Gedik: Ben giyer miyim bilmiyorum ama Serenay’a yakışmış. Uzun boylularda daha iyi durur sanıyorum.

İyileşme sürecinde neden gönül eğlendirmesin

Mehmet Ali Erbil’in kendisinden 40 yaş küçük Alisa Deniz ile aşk yaşadığı haberleri için arkadaşı Tolga Yüce “Mehmet Ali’nin aşk yaşayacak durumu yok, o kız reklam peşinde” yorumunu yaptı...


Cengiz Semercioğlu: Mali bu, hasta yatağında da iyileşme sürecinde de aşk yaşar. Hanımefendi reklam peşinde olabilir ama Mehmet Ali buna takılmaz.

Onur Baştürk: İyileşme sürecinde neden gönül eğlendirmesin ki? Belki de böyle iyileşiyor. 40 yaş küçük olması da onun bileceği iş.

Ömür Gedik: İyileşme döneminde ona aşk, sevgi iyi gelir elbette ama artık yaşına uygun biriyle sağlıklı bir ilişki kurması gerekiyor. Artık çocuğu yaşındaki kızlarla gündeme gelmek istemediğini tahmin edebiliyorum.

Lafta değil özde çevreci

Bir markanın çekimi sırasında bulunduğu ormandaki çöplerden rahatsız olan Kerem Bürsin, tüm ekibi seferber edip çevreyi temizledi. Kerem’in bu davranışını Konsey değerlendirdi.

Onur Baştürk: Bravo! Sadece lafta değil, özde çevreciymiş Kerem Bürsin. Harekete geçmek budur. Beklememek ve müdahale etmek...

Ömür Gedik: Kerem’i yakından tanıyan herkes ne kadar kibar, terbiyeli ve iyi eğitimli olduğunu bilir. Kişi böyle olunca bunun günlük hayata yansımaları da böyle oluyor. Ne diyeyim, Kerem Bürsin gibiler çoğalsın.

Cengiz Semercioğlu: “Reklam için yapıyor” deseler bile sanatçıların bu duyarlılığını alkışlıyorum. Kerem de çevre, kadın ve hayvan hakları gibi meselelerde duyarlı bir oyuncu. Bu temizlik hareketini de samimiyetiyle yaptığına inanıyorum.

Ödülün Ivana’ya gitmesi tam bir ‘imalat hatası’

Ivana Sert, Altın Zambak Töreni’nde “İmalat Hatası” ile ‘yılın çıkış yapan şarkısı’ ödülünü alınca Demet Akalın “Ben Fero, Zeynep Bastık, Reynmen hemen köprüye” diyerek bu ödülü ti’ye aldı. Ivana Sert ödülü hak etti mi? Demet’in Akalın’ın Ivana Sert’le dalga geçmesini Konsey değerlendirdi.

Onur Baştürk: Altın Zambak ne? İlk kez duyuyorum. Tam Ivana Sert’lik bir ödül olmuş, koptum.

Demet Akalın haklı tabii. Onca başarılı, genç ve hak eden isim varken “çıkış yapan” ödülünü Ivana Sert’e vermek dam üstünde saksağan olmuş.

Ömür Gedik: Neredeyse her hafta bir mekanda ödül töreni yapılıyor ve çoğunda ödüller geceye katılacak sanatçılara veriliyor.

Ben Fero, Zeynep Bastık ya da Reynmen geceye katılıp o ödülü almayacağına göre ödül tabii ki onlara gitmez. Ivana Sert o gece gitmiş ödülünü de alkışı da almış.

Cengiz Semercioğlu: Ödülün Ivana’ya gitmesi tam bir ‘imalat hatası’ olmuş.

Yılın çıkış yapan şarkısı “İmalat Hatası” olabilir mi? Yılın diğer iddialı şarkılarına ayıp olmuş. Ama ödül töreni de Ivana da adından söz ettirdi, memnundurlar. 

Survivor Atakan ve Okay Tartışmasının perde arkası
Ayşe Hatun'dan yerim seni mesajı
Hırvat asıllı Oyuncu Alkan'dan ekranda şok sözler
Serdar Ortaç ve Hande Yener Kavgası Büyüyor
Ekrem İmamoğlu İstiklal Marşını yanlış okudu
Fatih Altay'lıdan Şeyma Subaşı dokundurması
Orhan Gencebay sevenlerine üzücü haber

En Çok Okunanalar

Gündem

Kaymakamlar Görevden Alındı Metiner'den Gönderme Geldi: Demek Ki Neymiş…

Gündem

Haftaya Yükselişle Başlayan Altının Gram Fiyatı 463,5 Liradan İşlem Görüyor

Gündem

Fatih Terim'in Doğum Gününde Selçuk İnan'ın Teknik Heyetteki Görüntüsü Dikkat Çekti

Gündem

Brezilya,Hindistan Se Meksika'da Son 24 Saatte Koronavirüsten Binlerce Kişi Öldü

Gündem

İstanbul'un gizli sarayı böyle görüntülendi

Gündem

Çorum'daki Yangında Hayatını Kaybeden İki Çocuğun Cansız Bedenleri Birbirlerine Sarılı Halde Bulundu

Gündem

24 Saatte Korona Virüsten 14 Kişi Hayatını Kaybetti

Gündem

Uraw Kozmetik Dünya'nın En Büyük 7. Kozmetik Markası Oldu

Gündem

Kurban Kestikten Sonra Korona Testi Şart

Gündem

Kocasını Ve Araya Giren Kardeşini Bıçakladı

Gündem

GALATASARAY'IN 15 Temmuz'la ilgili sözlerİ!

Gündem

Türk Kozmetik Markası Dünyaca Ünlü Markayı Satın Aldı

Gündem


4 hdp'li Belediye Başkanına gözaltı

Gündem

HAKKARİ Belediye Başkanı HDP'li Cihan Karaman ile Yüksekova Belediye Başkanı HDP'li İrfan Sarı, Van'ın Erciş ilçesinin Belediye Başkanı HDP'li Yıldız Çetin, polisin sabaha karşı düzenlediği operasyonla gözaltına alındı. Öte yandan Mardin'in Nusaybin Belediye Başkanı HDP'li Semire Nergiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Kut ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Alkan'ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

Erkeklerde Kozmetik ürünlerine ilgi gösteriyor

Gündem

Kozmetiğe kadınlar aylık ortalama 200-210 TL, erkekler ise 70-100 TL arasında para harcıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İdlib açıklaması

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çekya Başbakanı Andrej Babis'i resmi törenle karşıladı.

Hdp Diyarbakır'da oturma eylemleri devam ediyor

Gündem

Diyarbakır'da HDP İl Binası önünde başlayan annelerin oturma eylemine her geçen gün yeni anneler, aileler katılıyor.

Hdp'li Belediyelere Kayyum atandı

Gündem

İçişleri Bakanlığı'nın HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ile Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ü görevden uzaklaştırdığı, yerlerine kayyum atadığı iddiası gündeme gelmişti.

Uraw Mavi Serum, onay aldı

Gündem

Son günlerin popüler ve etkili saç çıkarmaya yardımcı losyonu mavi serum ürününe oldukça talep olurken yüzlerce kişi de sahte ürünlerin kurbanı olmaya deva ediyor. Yeniden saçlara kavuşturan formüle ulaşmak ama kandırılmamak istiyorsanız haberimizin tamamını okuyabilirsiniz.

Deprem kahininden korkutan uyarı!

Gündem

Hollandalı Frank Hoogerbeets, son zamanlarda yaptığı deprem tahminlerinin doğru çıkmasıyla ünlendi ve deprem kahini olarak anılmaya başladı. Deprem kahini son yaptığı uyarı ile korkuttu.

Cumhurbaşkanından 15 Temmuz!a dair önemli mesajlar

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı çerçevesinde Atatürk Havalimanı'nda halka hitap etti. "15 Temmuz gecesi Türkiye'yi karanlığa gömmek istediler ama başaramadılar. Allah kurdukları tuzakları sahiplerinin başlarına geçirdi." diyen Erdoğan, "Sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından hazırlığı yürütülen Türkiye Şehit Yakınları ve Gazilerle Dayanışma Vakfı'nın kuruluşu resmen tamamlandı." ifadelerini kullandı.

Ab'den türkiye'ye Açık Tehdit

Gündem

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü enerji arama ve sondaj faaliyetlerine, Rum yönetiminin özelinde bütün Batı devletleri karşı çıkıyor. ABD'den Fransa'ya Yunanistan'dan Almanya'ya kadar hemen her devletin açıklamalar yaptığı Doğu Akdeniz meselesine ilişkin, AB'nin de harekete geçeceği belirtiliyor.

İzlandalı taraftardan ağır tahrik

Gündem

Fransa'yı devireren tarihi bir başarı yakalayan A Milli Takımımız, dün bir diğer grup eleme maçı için İzlanda'ya gitti. Milli Takım kafilemize ve kaptan Emre Belözoğlu'na havaalanında büyük saygısızlık yapıldı.


Foto Galeri

Geleceğe NEFES

Terkedilmiş evlerin mükemmel fotoğrafları

Kronik Hasta / Engelli Bir Genç Olarak Deneyimlerimi Gösteren Fotoğraflar

Gerçek üstü hayvan resimleri

1900'lü yıllarda avrupa da çocuk işçiler

Doğa kategorisinde ödül almış Fotoğraflar


Video Galeri

Görme Engellilerin Rehber Köpekleri

T-70 Helikopterinin Ayrıntıları..

Yangından Kurtarılan Koala'dan Acı Haber

Lütfiye Nene'nin Drone İle İmtihanı.

Bu Köpek Paha Biçilemiyor.

Fransız Film Arşivinden Çıkan Görüntüler..