YAZARLAR

Yüksekova Kar Yağışı Yerini Dondurucu Soğuğa Bıraktı...

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde kar yağışı, yerini dondurucu soğuğa bıraktı. Bölgede en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 20 derece olarak ölçülürken, park halindeki araçlar çalıştırılamadı, binalarda buz sarkıtları oluştu.

Şişli'deki Tecavüz Girişimi'nin İstenen Cezası Belli Oldu..

Şişli, Feriköy Mezarlığı'nda İ.Ü. isimli kadına tecavüz girişiminde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınarak tutuklanan İkram Ç. (36) hakkındaki savcılık soruşturması tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, şüpheli İkram Ç. hakkında "Cinsel saldırıya teşebbüs" ve "Kişiyi Hürriyetinden yoksun bırakmak" suçlarından 19,5 yıla kadar hapis talep edildi.

Cinayeti niye önleyemedik herkes düşünsün

Eskişehir'deki Ayşe Tuba Arslan cinayetinde Adalet Bakanı'ndan çarpıcı tespit: “Defalarca emniyete, yargıya, savcılığa ihbar ve şikâyette bulunmasına rağmen bir kadın eski eşi tarafından katledildi. Bir kadının yaşam hakkı, feryat figanlar arasında gasp edildi. Burada herkesin başını iki elinin arasına alıp düşünmesi gerekmektedir. Kolluk makamlarının olayı ne için önleyemediği, savcılık makamları hangi aşamada ne gibi eksiklikleri var, hepsi masaya getirilmeli...”

Mehmetçikten milli sporculara mesaj

Vatandaş Metrobüsten şikayetçi

Anadolu Yakası'nda oturan İstanbullular bu sabah da Altunizade metrobüs durağında aynı manzarayla karşılaştı.

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı.

Türkiye Uzay Ajansı kuruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 13 Aralık'ta kurulan ve Türkiye'nin 20 yıllık rüyası olan uzay ajansının A Takımı belli oldu.