Bünyamin Aksungur'dan Türk Dünyası şarkıları

Türk Dünyası şarkılarının 1970 yılından bu yana sadece Türkiye'de değil dolaştığı 27 ülkede konserler vererek seslendiren Bünyamin Aksungur, repertuarındaki 7 bin 500 eserden en çok etkilendiği 37 şarkıyı bir albümde topladı

Canan Uykuda, Bünyamin Aksungur'un 48 yıllık  müzik yolculuğunda ilk albümü. Sadece Türkiye'de değil 27 ülkede yüzlerce şehirde konser veren Türk Dünyası'nın gür sesi, soluğu Aksungur'un Canan Uykuda 3 ayrı albümün ilk bölümü olarak  müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Repertuarında 7 bin 500'ü aşkın eser bulunduran Aksungur, 'Canan Uykuda' için kendisini etkileyen 37 şarkıyı albüme almış. 2015 yılında Doğu Türkistan gezisi sırasında derlenen şarkının adı, üç albümlük çalışmanın ilk bölümüne verilen isim olmuş. 13 şarkılık Canan Uykuda'nın stüdyoda son çalışmaları yapılıyor.  Türk Dünyası kültür, sanat ve müzik adamı Bünyamin Aksungur, ilk albümü Canan Uykuda ile gelecek kuşaklara önemli bir eser bırakıyor.

Üç albümden oluşacak olan çalışmanın ilk bölümü için, 2 yıl önce stüdyo çalışmalarına başlayan usta sanatçı Bünyamin Aksungur'a Türk Dünyası'nın tanınmış saz ustalarından da destek geldi.  Her biri Türk Dünyası'nın farklı ülkelerini, boylarını, kültürlerini temsil eden 35'ten fazla enstrumanın yer aldığı albümde Özbekistan'ın dünyaca meşhur Nay Sanatçısı Prof. Dr. Abdulhayat Anduraşitov ile Gıçak virtiözü Talatbek Tuyçiyev, Türkiye'ye gelerek Uygur ve Özbet şarkılarını çaldı. Prof.Dr Abdulahat Anduraşitov ile Gıçak virtiözü Talatbek Tuyçiyev bir yandan Aksungur'a müzik desteği verirken, bir hafta boyunca İstanbul'da kültür sanat çevreleriyle kaynaştı. Canan Uykuda almünün Azerbaycan eserlerine ise Aksungur ve ekibi ayrı bir titizlik gösterdi.

Dünyanın en iyi Tar sanatçısı Prof.Dr. Möhlet Müslümov ile Kamanca sazının zirvesi olarak bilinen Doç. Dr. Munis Şerifov, stüdyo çalışmalarında Aksungur'un yanında yer aldı.

TÜRKİYE'DE ALBÜM ÇIKARMA DEVRİ ÇOKTAN BİTTİ

AMA Canan Uykuda'nın uzun süredir hazırlıklarını sürdüren Bünyamin Aksungur, Türkiye'de son dönemde albüm çıkarma devrinin artık kapandığını belirterek kanayan bir yaraya da parmak bastı. "Hiç bir kişi ve kuruluştan 1 kuruş bile destek almadık. Şu ana kadar albüm için harcadığımız masraf 200 bin lirayı geçti. Bir lira bile geri dönüş ümit etmiyorum. Zira Türkiye'de albüm çıkarma devri çoktan geçti. Korsan olarak internetten kolaylıkla indirilebilirken insanlar niye para versinler ki.

Ayrıca bu bir kültür işi. Öyle böyle değil ciddi bir kültürel çalışma. Müzik yönetmenim Selçuk Murat Kızılateş, yıllardır birçok sanatçımızın albümünü yönetip ortaya çıkarmış, müzikal yeteneği son derece yüksek bir sanatçı."

TÜRK DÜNYASININ TÜRK MİLLETİNİN DELİSİYİM

Aksungur 'Canan Uykuda'nın geri dönüşü olmayacaksa neden böyle bir albüme imzanızı attınız" sorusuna kendine has üslubuyla cevap verdi. "Beni bu günlere Türk Milleti getirdi. Ben deli miyim? Evet Deliyim. Türk Milleti'nin, Türk Dünyası'nın delisiyim. Çok şükür kimseye muhtaç olmadan kendi yağımızla kavrulabiliyoruz. Bu çalışma beni yetiştiren, şerefli bir kimlik ve kişilik veren Türk Milletine karşı borcumun ilk taksitidir. Belki belki manevî bir geri dönüş olur, ki benim gerçek ödülüm de bu olacaktır."

Naz Mürekepçi 

 

 

iyigunler.net 

 

 

 


 

Uraw Sıkılaştırıcı Duş Jeli
Serdar Ortaç ve Hande Yener Kavgası Büyüyor
Ekrem İmamoğlu İstiklal Marşını yanlış okudu
Fatih Altay'lıdan Şeyma Subaşı dokundurması
Orhan Gencebay sevenlerine üzücü haber
Pelin Batu Datça'ya yerleşiyor
Kardashian avukat olacak

En Çok Okunanalar

Gündem

Hulusi Akar'dan Yeni Bedelli Açıklaması

Gündem

Canlı Yayında İmamoğlu-Göksu tartışması

Gündem

Çakarlı Aracı durduran Polis davasında gelişme

Gündem

Seyfullah Türksoy'la İpekyolu Ülke Tv'de Başlıyor

Gündem

Vatandaşı canından bezdiren çeteye suçüstü

Gündem

İyi Parti'de 150 kişi istifa etti

Gündem

Antalya'da korkutan kaza

Gündem

Kominist Başkan vatandaşı şaşırttı

Gündem

Çamlıca Camii açılış tarihi

Gündem

AYM tutuklu gazeteciler ile ilgili kararını açıkladı

Gündem

Bursa'da Efelere veda

Gündem

CHP'de aracı taşlayan kadın şoku

Gündem


Chp'lilerden oy sayma skandalı!

Gündem

CHP'lilerin, İstanbul seçimiyle ilgili itirazlar üzerine Maltepe'de yapılan yeniden oy sayımı sırasında İlçe Seçim Kurulu Başkanı, AK Parti ve MHP temsilcileri bulunmadan oy torbalarını açarak sayım yaptığı ortaya çıktı.

HDP'li vekilden rumlara destek

Gündem

Her yıl 24 Nisan haftasında, Türkiye'nin Ermenilere soykırım uyguladığı yönünde yurtta ve dünyada propaganda faaliyetleri yapılırken, bu defa dün Türkiye'den farklı bir ses yükseldi.

Şehit Volkan Demirci'nin yürek dağlayan paylaşımı

Gündem

Yüksekova ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Volkan Demirci'nin, Fatsa ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

pkk'lı teröristten HDP'nin oy vereceği parti açıklaması

Gündem

Eli kanlı Terör örgütü pkk ve İstanbul seçimlerinde CHP'ye oy vereceklerini açıkladı

Ak Parti İstanbul'a yoğun çalışma yapıyor

Gündem

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararını alması ile birlikte AK Parti jet hızıyla yeni seçimin hazırlıklarına başladı. Kararın açıklanmasından sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmaylarına ‘İstanbul için seferberlik' ilan edilmesi talimatını verdi.

Erdoğan; Şifreleri Çözdük

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) 75. Genel Kurulu'nda, ekonomideki gelişmelere dair önemli açıklamalar yaptı.

3 Mayıs Türkçüler günü Hakkında herşey bu haberde

Gündem

Türkçülük ve Türk Milliyetçiliği hareketinde önemli günlerden ve dönüm noktalarından birisi de 3 MAYIS 1944 Türkçülük Olaylarıdır.

Erdoğan; İstanbul'u kazanırız

Gündem

31 Mart seçimlerinin üzerinden 1 ayı aşkın bir süre geçse de süreç noktalanmadı.

Osman Sarıgün Serbest Bırakıldı

Gündem

Çubuk ilçesinde şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran grup içinde yer alan ve yumruk atan Osman Sarıgün, mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şehit Yener Kırıkcı göz yaşları ile uğurlandı

Gündem

Şehit Kırıkcı'nın cenazesinin Çubuk ilçesindeki defin işlemleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı nedeniyle bir süre ertelendi.


Foto Galeri

İsviçre'nin Kedi merdivenli evleri

Minyatür oyuncaklarla fotolar

Kırgızsitan'ın harika dağları

Başbuğ Alparslan Türkeş

Mobilyalara Karşı Muharebeyi Kaybedenler

Lodosun, Rüzgar Gibi Çıkarttığı Fotoğraf Albümü


Video Galeri

Behazt Ç Blu Tv'de başlıyor

Doğrama makinası kasaplar

Çok hızlı çalışan insanlar

Herkesin hayali olan karavan

Şaşırtan trafik kazaları

Uçuyorlar, Çıldırmış bunlar